מטבח רגיל מול מטבח טריקה שקטה – וגם: טיפ מנצח

תיקון ארון מטבח: פתיחת דלת ארון

צרו קשר עם הנדימנו בטלפון 054-5463390 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

כמה פעמים ביום אתם פותחים את דלתות ארונות המטבח? שולפים כלים מהמגירה או פותחים את הקלאפה? המטבח הוא אזור מרכזי מאוד בבית (אלא אם אתם חיים על הזמנות אוכל…) וככזה, צצות בו לעתים תקלות שדורשות תיקון בארונות המטבח.

מטבח טריקה שקטה מול מטבח רגיל

כיום, מטבח בעל טריקה שקטה של הקלאפה, הארונות והמגירות הפך למעין סטנדרט. אם אתם מזמינים מטבח, קרוב לוודאי שהמפרט כבר כולל בתוכו צירים ומסילות שיהפכו את הדלתות והמגירות לשקטות, כלומר כאלה שלא ישמיעו טריקה בכל פעם שסוגרים אותן. במטבחים מן הסוג הסטנדרטי, במטבחים בני 15 ומעלה או במטבחים זולים יחסית שמשווקים היום, ניתן לפגוש לא מעט בדלתות ‘רגילות’, כלומר כאלה שאם תסגרו אותן, תשמעו היטב טריקה.

ציר לדלת ארון מטבח. ניתן לשדרג לעתים לצירי טריקה שקטה
ציר לדלת ארון מטבח. ניתן לשדרג לעתים לצירי טריקה שקטה

כמובן שיש יתרונות משמעותיים לטריקה שקטה ביומיום, במיוחד אם אתם לא חיים לבד, אלא בבית עם ילדים. זה נוח ופרקטי מאוד. עם זאת, יש לא מעט בעיות שעלולות להיגרם כתוצאה מטריקה שקטה: בוכנה לא תקינה בקלאפה המרכזית ובקלאפה המסתירה את המיקרוגל, דלתות לא מכוונות כמו שצריך, מסילה תקולה ועוד. בשורה התחתונה, יהיו לא מעט אנשים שיגידו לכם שעדיף לקחת מטבח ללא מנגנון טריקה שקטה. דעתי דווקא שונה. נכון, מדובר במטבחים ‘מורכבים’ יותר, והמנגנונים השונים עלולים להתקלקל, אבל היתרונות גוברים על החסרונות הפוטנציאליים.

דוגמאות לתיקון ארונות ומגירות מטבח שאני מבצע

אפשר להפוך מטבח סטנדרטי למטבח טריקה שקטה?

קרה לי לא פעם כאשר סיימתי תיקון ארונות מטבח, שהלקוח/ה שאלו אותי “יש דרך לגרום לדלתות ולמגירות להיות שקטות בלי להחליף את כל הצירים והמסילות ולהוציא הרבה כסף?”. התשובה השטחית היא לא, אבל בהחלט ניתן לבצע צעד קטנטן שיגרום לדלתות ולמגירות להרעיש פחות.

למען האמת, הפתרון הוא קל מאוד והרבה מחייכים ושואלים אותי “איך לא חשבתי על זה?”. אז ככה: בכל חנות לתחזוקת הבית ואפילו ברוב הסטוקים, ניתן למצוא מדבקות סיליקון בועה בגדלים שונים. אלה מדבקות שקופות שטוחות בצידן האחד ועגולות בצידן השמאלי. ניתן להדביק אותן על הצד הפנימי בדלתות ובמגירות, וכך כך חיכוך של הדלתות יהיה שקט הרבה יותר.

חשוב: את המדבקות יש להדביק בצד הנגדי לציר. כמו כן, יש להדביק שתי מדבקות כאלה בכל דלת, כדי לשמור על אחידות בדלתות ובטריקה ‘שקטה’ מלאה. אמנם לא מדובר במנגנון טריקה שקטה אמיתי, אבל בתמורה לכמה שקלים, מדובר בפתרון בהחלט טוב. אהבתם? אשמח שתספרו לי. 

מדבקות סיליקון בועה. חלק מהפתרון להפיכת המטבח לשקט יותר
מדבקות סיליקון בועה. חלק מהפתרון להפיכת המטבח לשקט יותר
דילוג לתוכן