כלבים וחתולים: לא חבריהם הטובים ביותר של המשקופים בבית

שחזור משקופים שהכלב אכל

צרו קשר עם הנדימנו בטלפון 054-5463390 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

הרבה משקי בית מחזיקים חיית מחמד – בדרך כלל כלב או חתול. נכון, מדובר בחבריהם הטובים ביותר של האדם, אבל ממש לא בחבריהם הטובים ביותר של הדלתות והמשקופים בבית שלכם. לא פעם אני מקבל פניות בסגנון “הכלב אכל לי את המשקוף, מה אני יכול לעשות?”. והתשובה לשאלה הזו, רבותיי, מורכבת מעט.

לרוב מה שאני נתקל בו כאשר אני מקבל את תמונת המשקוף, הוא שריטות עמוקות בעץ שנגרמו מנשיכות ומשריטות ציפורניים של כלבים או חתולים. באחת הפעמים הגעתי לבית הלקוח ומול עיניי נחשף משקוף שהגיע לחצי מהעובי המקורי שלו, לאחר שננשך במשך כמה חודשים על ידי הכלב.

האם ניתן לשחזר כל משקוף?

משקוף שנאכל ע"י כלב ולא ניתן לשחזור
משקוף שנאכל ע”י כלב ולא ניתן לשחזור

תלוי באיזה משקוף מדובר. אם מדובר במשקוף מהסגנון ה’ישן’, מעץ אלון או מעץ מלא, הצבוע בצבע שמן, בדרך כלל ניתן יהיה לטפל בו, לצבוע אותו מחדש, ושחזור המשקוף יוכתר בהצלחה.

עם זאת, בהרבה דירות, ובמיוחד בדירות שנבנו בשני העשורים האחרונים, דלתות הפנים הן מהסגנון ה’חדש’: הן עשויות מ-MDF (עץ שעשוי מקרטון דחוס) ומצופות במעין טפט. אולי הן יפות ומעוצבות יותר, אבל דלתות אלה הרבה פחות חזקות ועמידות בהשוואה לדלתות מהסוג ה’ישן’. בדלתות מסוג זה (המוכרות שבהן: חמדיה ופנדור) לא ניתן לשחזר משקוף לרוב. במקרה שהכלב או החתול אוכלים את המשקוף, יש להחליף את המשקוף או את כל הדלת, כולל המשקוף.

חיות המחמד שבבית לא רק עלולות לפגוע במשקופים, אלא גם נוטות לעתים לשרוט את דלתות הפנים. גם במקרה זה, אם הדלתות הן ישנות יותר וצבועות בצבע שמן, יש סיכוי להציל אותן ולצבוע אותן בהצלחה. דלתות מהסוג החדש יהיו פחות עמידות גם לשריטות הכלב או החתול.

אם אתם מעוניינים בפרטים על תיקון דלתות לאחר שריטות של חיות המחמד, או שחזור משקוף שעבר ‘טיפול’ של החיות בבית, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.

דילוג לתוכן